Kommentera image/svg+xml Skriv ut

Familj, barn och ungdom

Det är inte alltid lätt att få relationerna till sina nära så bra som man skulle vilja. Att prata om det är en förutsättning för att gå vidare. Ju tidigare du söker hjälp, desto lättare kan det vara att lösa problemen.

Vänd dig direkt till Individ- och familjeomsorgen (IFO) för att få information om vilka hjälpmöjligheter som finns, till exempel hjälp med att göra en ansökan eller kontakt för ett rådgivande samtal.

Kontakt

Anna-Marie Nilssoon
Enhetschef
0456-82 26 10
(SMS 0709-17 12 77)
anna-marie.nilsson@bromolla.se

Kate Hörmarker
Socialsekreterare
0456-82 23 51
(SMS 0709-17 13 51)
kate.hormarker@bromolla.se

Anette Johansson
Socialsekreterare
0456-82 25 73
(SMS 0709-17 11 49)
anette.johansson@bromolla.se

Oscar Bengtsson
Socialsekreterare
0456-82 23 81
(SMS 0709-17 13 13)
oscar.bengtsson@bromolla.se

Tomas Nilsson
Socialsekreterare
0456-82 25 14
(SMS 0709-17 12 55)
tomas.nilsson@bromolla.se

Cecilia Ahlenius
Socialsekreterare
0456-82 20 15
(SMS 0709-17 13 07)
cecilia.ahlenius@bromolla.se

Pernilla Franklin
Socialsekreterare
0456-82 25 90
(SMS 0709-17 10 65)
pernilla.franklin@bromolla.se

Anders Malmström
Socialsekreterare
0456-82 23 54
(SMS 0709-17 13 54)
anders.malmstrom@bromolla.se

Emelie Nylander
Familjebehandlare
0456-82 20 02
(SMS 0709-17 12 30)
emelie.nylander@bromolla.se

Ervina Marchlewski
Familjebehandlare
0456-82 25 86
(SMS 0709-17 10 64)
ervina.marchlewski@bromolla.se

André Möllerström
Familjebehandlare
0456-82 25 89
(SMS 0709-17 11 00)
andre.mollerstrom@bromolla.se

Johanna Jönsson
Familjebehandlare
0456-82 25 91
(SMS 0709-17 11 68)
johanna.jonsson@bromolla.se

Sidan senast uppdaterad: den 5 augusti 2020